Domingo

ZIVOT V HUDBE!!!!

Hodiny

Statistika

online pocitadlo

online:

RSS

RSS

odkazy

reklamy

Katalog Bezva Portál Katalog zaměřený na Internetový obchod a Nákup online - Bezva Portál JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika PageRank PageRank Top weby.cz Toplink - katalog odkazů Český toplist nejlepších stránek www.iBANNER.cz - výmněnný systém bannerů <a target=portál online her a free her

webmaster tools, Hry, UNITED/PHP Nuke a jiné zajímavosti
CZIN.eu ZONA.CZ Výměna odkazů a katalog stránek výměna ikonek a bannerů zdarma Srandy-kopec. Sranda na NETU, vtipy, sms, hry, mp3, ankety, referáty, melodie na mobil, obrázky, videa, tvorba bannerů... TOPlist Only the best! Rockmag.cz - rockový portál Web-recenze - kvalitní reklama zdarma Bezplatná inzerce - katalog stránek Bezplatná inzerce - katalog stránek

Katalog stránek - bezplatná inzerceBezplatná inzerce  

Soutěž Domécí mazlíček roku 2007 

Boráček a vše pro Váš mobil. www.loveme.cz Toplink - katalog odkazů Odkazy-Linky Získejte více návštěvníků a hodnocení svého webu!!! Služby pro Váš web a nejen to! 180 návštěvníků za hodinu pro váš web zdarma :)) Vtipy, vtipné obrázky a videa - SMÍŠEK.cz Zasmějte se nad vtipy a citáty, zahrajte si nejlepší hry, pošlete k narozeninám vtipné obrázky nebo pohlednice z lásky. iPRAMEN.cz - Katalog odkazů, Vyhledávač na internetu, Firmy, Recenze webů

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!
Vstupte</ Martin Havlicek www.luky114.webgarden.cz Katalog ikon a webů Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu Toplist: Black Riders

Životopisy kapel

Sex Pistols

Nejslavnější anglická punková skupina. Zárodek se objevuje už v r. 1972, kdy se v Londýně P. Cook (nar. 1956), S. Jones (nar. 1955, tehdy jako zpěvák) a Wally Nightingale (g, voc) seznamují s budoucím manažerem Malcolmem McLarenem (nar. 1946). O rok později se přidává G. Matlock (nar. 1956, vystřídal Dela Nunese).
V letech 1974 - 75 zkouší pod názvem Swankers. V sestavě se objevili i kytaristé Steve New a Nick Kent. Nightingale je pak McLarenem vyhozen, Jones přechází ke kytaře, přidává se J. Rotten (nar. 1956) a soubor si přisvojuje nový název - Sex Pistols.
První koncert se odehrál v listopadu 1975. V září následujícího roku pak vystupují na slavném minifestivalu v klubu 100. Další měsíc už podepisují smlouvu s EMI. V listopadu vychází singl Anarchy In The U.K. (poč. r. 1977 stažen z prodeje). V únoru S. Vicious (nar. 1957) vystřídal G. Matlocka (později ve sk. Rich Kids). V březnu podepisují smlouvu se společností A&M, je však záhy zrušena. O dva měsíce později vychází po novém uzavření smlouvy s Virgin Records singl God Save The Queen a stává se velkým hitem. V létě skupina koncertuje ilegálně pod názvy Spots, Tax Exiles, Special Guests, Hampsters a Acne Rabble.
Stěžejní první album dosahuje vrcholu angl. hitparády. Počátkem r. 1978 jsou na turné po USA, během kterého J. Rotten skupinu opouští, a ta se de facto rozpadá. Rotten následně zakládá sk. P.I.L., zatímco P. Cook a S. Jones nahrávají singl s účastníkem velké vlakové loupeže Ronaldem Biggsem. V únoru 1979 umírá S. Vicious, když je předtím obviněn z vraždy své milenky Nancy Spungen.
V pol. r. 1979 se Cook a Jones pokoušejí Sex Pistols oživit za účasti členů Sham 69. Nahráli pak i singl pod hlavičkou The Greedies (to pro změnu se členy Thin Lizzy). V říjnu má premiéru film Great Rock´n´roll Swindle. Cook a Jones se v r. 1980 objevují se skupinou Professionals (alba Professionals - 1980 a I Didn´t See It Coming - 1981, obě na zn. Virgin). V r. 1986 má premiéru film Sid And Nancy, o dva roky později se objevuje videodokument Burried Alive.
Cook později hraje se sk. Chiefs Of Relief. Jones od r. 1982 vystupoval se sk. Chequered Past a v pol. 80. let spolupracoval m.j. s Iggy Popem. V r. 1987 mu vyšlo album Mercy (na zn. Gold Mountain - MCA) a v r. 1989 album Fire And Gasoline (na zn. MCA). Hostoval na něm i Axl Rose ze sk. Guns n´ Roses.
V r. 1996 se kapela, ve složení s Matlockem, obnovuje a vyráží na turné (1. koncert 23. 6.). V té době vychází i Matlockovo sólové album Who´s He Think He Is When He´s At Home? (na zn. Creation - Sony).
Žádné komentáře
 
postupuj dal