Domingo

ZIVOT V HUDBE!!!!

Hodiny

Statistika

online pocitadlo

online:

RSS

RSS

odkazy

reklamy

Katalog Bezva Portál Katalog zaměřený na Internetový obchod a Nákup online - Bezva Portál JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika PageRank PageRank Top weby.cz Toplink - katalog odkazů Český toplist nejlepších stránek www.iBANNER.cz - výmněnný systém bannerů <a target=portál online her a free her

webmaster tools, Hry, UNITED/PHP Nuke a jiné zajímavosti
CZIN.eu ZONA.CZ Výměna odkazů a katalog stránek výměna ikonek a bannerů zdarma Srandy-kopec. Sranda na NETU, vtipy, sms, hry, mp3, ankety, referáty, melodie na mobil, obrázky, videa, tvorba bannerů... TOPlist Only the best! Rockmag.cz - rockový portál Web-recenze - kvalitní reklama zdarma Bezplatná inzerce - katalog stránek Bezplatná inzerce - katalog stránek

Katalog stránek - bezplatná inzerceBezplatná inzerce  

Soutěž Domécí mazlíček roku 2007 

Boráček a vše pro Váš mobil. www.loveme.cz Toplink - katalog odkazů Odkazy-Linky Získejte více návštěvníků a hodnocení svého webu!!! Služby pro Váš web a nejen to! 180 návštěvníků za hodinu pro váš web zdarma :)) Vtipy, vtipné obrázky a videa - SMÍŠEK.cz Zasmějte se nad vtipy a citáty, zahrajte si nejlepší hry, pošlete k narozeninám vtipné obrázky nebo pohlednice z lásky. iPRAMEN.cz - Katalog odkazů, Vyhledávač na internetu, Firmy, Recenze webů

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!
Vstupte</ Martin Havlicek www.luky114.webgarden.cz Katalog ikon a webů Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders Toplist: Black Riders CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu CZIN.eu Toplist: Black Riders

Životopisy kapel

ACDC

AC/DC je australská hardrocková skupina, která zaznamenala první vystoupení na Silvestra roku 1973 v Sydney. V červnu 1974 vyšel skupině první singl (zpěv: Dave Evans) a v únoru 1975 první album High Voltage (Vysoké Napětí) . V létě stejného roku se také ustálila sestava skupiny v následující složení: Angus Young - sólová kytara, Malcolm Young - rytmická kytara (oba stály u zrodu kapely, jsou to bratři , narodili se v Glasgow ve Skotsku), Bon Scott - zpěv (také Skot), Mark Evans (baskytara), Phill Rudd (bicí).

V roce 1976 se skupina přestěhovala do Velké Británie a o rok později poprvé koncertovala v USA, a baskytaristu Evanse vystřídal Cliff Williams. Po albu High Voltage nahrály AC/DC několik dalších alb (viz. Diskografie), ale doposud nejúspěšnější přišlo v roce 1979. Bylo to Highway To Hell (Dálnice Do Pekla), díky této platinové desce se australští hardrockeři navždy zapsaly do historie světové hudby. Tento titul byl také poslední pro Bona Scotta, protože přišel velice zlomový a zároveň asi nejdůležitější rok 1980. 20. února tohoto roku byl totiž právě zpěvák se štiplavým hlasem nalezen na parkovišti v Londýně mrtev, příčina smrti - otrava alkoholem. Pro mnoho skupin by něco takového znamenalo konec kariéry, ale AC/CD i přes tuto tragédii nechtěli skončit a tak hledali nového zpěváka a našli v okolí anglického města Newcastle narozeného zpěváka Briana Johnsona, který dříve působil v britské kapele Geordie.

Po smrti Bona Scotta je kytarista Angus Young definitivně frontmanem skupiny. Význam roku 1980 tímto nekončí, protože 31. 7. vychází, za významné pomoci nového zpěváka, superpecka Back In Black (Zpátky V Černém). Album Highway To Hell bylo platinové, ale Back In Black dokonce diamantové (do dnes se ho prodalo cca. 19 milionů kusů). Je to třetí nejúspěšnější rockové album všech dob a písně z tohoto alba i dnes tvoří čtvrtinu repertoáru AC/DC na koncertech. Následují alba For Those About To Rock (We Salute You) (Zdar Všem Rockerům) - platinové a Flick Of The Switch (zmáčkni tlačítko), toto album už je spíše průměrné. Úroveň klesá a přichází změna - místo Philla Rudda za bicí usedá Simon Wright. Trojice desek Fly On The Wall (Hmyz Na Zdi), Who Made Who (Kdo Koho Stvořil) - soundtrack k filmu Maximum Overdrive a Blow Up Your Video lze označit za podprůměrná a nejslabší co AC/DC nahrály.

V roce 1989 dochází k další změně za bicími, na místo Wrighta usedá holohlavý Chris Slade. 22. 9. 1990 konečně zase album na úrovni těch ze 70sátých a začátku 80sátých let The Razors Edge (Ostří Nože) v čele s písní Thunderstruck (Hromový Úder). Srpen 1991 skupina vystupuje po třetí v historii na Monsters Of Rock Festivalu jako headliners (hlavní skupina), to se doposud žádné jiné nepovedlo. Rok 1991 znamenal pro borce ostrých rifů jakýsi "Comeback". Rok na to vychází vynikající živé album LIVE, k tomu limitované dvojalbum LIVE Special Collector's Edition a aby toho nebylo málo, tak ještě video LIVE At Donington. V roce 1994 se k bicím vrací Phill Rudd, který k AC/DC prostě patří, což se opět ukáže už o rok později, když podává, jako vždy, vynikající výkony na novém albu.

Ono album nese název Ballbreaker (Demoliční koule), které vystihuje jeho kvality, protože definitivně boří slabší éru skupiny a stává se nejlepším počinem "ácéček" od legendárního "Bekinblečka". Samozřejmě následuje turné. Ballbreaker tour trvalo jeden a půl roku a obsahovalo 145 jedinečných koncertních show (jsou to opravdu machři!!!). Atmosféru tohoto turné si můžete vychutnat u videa No Bull - "Live Plaza De Toros, Madrid" (1996), které v roce 2002 vyšlo i na DVD. Rok 1997 přinesl boxset Bonfire (obsahuje 4/5 CD) ohlížející se za působením Bona Scotta. Následuje dlouhá pauza, až v březnu 2000 vychází album Stiff Upper Lip.

Já si o tomto titulu myslím, že za Ballbreakerem nezaostává, a jestli ano, tak v žádném případě ne o moc, prostě se mi líbí. Opět následuje turné, které, jak se stává již tradicí, perfektně přenáší do našich televizí a počítačů video - Stiff Upper Lip (vychází na DVD a VHS koncem roku 2001). 10. března 2003 budou AC/DC uvedeni do Rock and Rollové síně slávy!!! A někdy na podzim 2003 je avizováno vydání nového alba!!! Nevím, jak vy, ale já se těším, jako kdyby se mi mělo narodit dítě!!!

Žádné komentáře
 
postupuj dal